راهکارهایی برای پیشگیری از تعمیر موبایل
1393/11/27

راهکارهایی برای پیشگیری از تعمیر موبایل

در بخش آموزش تعمیر موبایل با راهکارهایی آشنا می‌شویم که توسط آن ها می توانیم خرابی موجود را برطرف کنیم، حال در این مقاله قصد داریم با ارائه چندین راهکارها از خرابی موبایل و وارد شدن به مرحله تعمیر موبایل پیشگیری کرده و طریقه استفاده صحیح از موبایل را آموزش دهیم. بهتر است زمانی که کالایی وارد کشور می شود تهیه بروشورهای راهنما به زبان فارسی نیز علاوه بر گمرکی الزامی باشد تا شیوه استفاده از آن کالا در اختیار همه مصرف کنندگان قرار بگیرد و فرهنگ کاربردی استفاده از کالا نیز اعلام و همگانی شود.
 

پیشگیری از خرابی باتری موبایل

دقت داشته باشید که زمان مورد نیازبرای شارژ باتری موبایل 45 الی 1 ساعت می باشد پس چنانچه این زمان کمتر شود باتری موبایل شما به اندازه کافی شارژ نمی شود و نمی تواند کارایی مورد نیاز را برایتان داشته باشد، حال اگر زمان شارژ شده بیتر از یک ساعت شود به سلول های داخلی باتری موبایل آسب می رساند و عمر باتری گوشی کاهش می یابد، توجه داشته باشید اگر می خواهید که از خراب شده موبایل خود و تعمیر موبایل پیشگیری کنید، این یکی از علائم خراب شده باتری می باشد. لازم به ذکر است که زمان شارژ باتری موبایل برای بعضی از گوشی ها بسیار متفاوت می باشد پس در مرحله اول از دفترچه راهنما استفاده کنید. یمی از راه های جلوگیری از خرابی باتری موبایل شارژ زودتر از موعد می باشد به عبارتی دیگر بهترین زمان برای شارژ باتری گوشی وقتی است که شارژ ان بین 10 یا 20 می باشد. مورد بعدی بازی های گرافیکی و سنگین در زمان شارژ شدن موبایل که بسیار برای باتری ضرر دارد و باعث داغی بیش از حد باتری میشود. چنانچه موبایل شما خود به خود خاموش می شود و یا زیاد هنگ می کند یا تنظیمات تاریخ و ساعت به هم می ریزد و موبایتان خیلی سریع تر از قبل باتری خالی می کند نشان دهنده خراب شده باتری گوشی می باشد. با استفاده صحیح و درست از باتری موبایل می توانید مانع از خراب شده آن شوید و دیگر نیازی به تعمیر موبایل و یادگیری آموزش تعمیر موبایل نداشته باشید.
 

جلوگیری از خراب شدن موبایل هنگام خیس شدن

بعد از خیس شدن موبایل در مرحله اول موبایل را خاموش کنید و بلافاصله باتری و سیم کارت را دربیاورید، ممکن است به خاطر وجود آب و رطوبت سیم کارت و یا باتری سوخته باشند ولی گوشی سالم باشد. بسیاری از افراد به دلیل نداشتن تخصص در این زمینه برای خشک کردن موبایل سشوار را پیشنهاد می کنند حال آنکه باد گرم سشوار ضرر بسیاری برای موبایل دارد، چنانچه می خواهید از سشوار استفاده کنید نباید از باد بسیار گرم آن استفاده کنید زیرا این کار باعث آسیب دیدن اجزا حساس می شود. استفاده از برنج نپخته برای خشک کردن موبایل راه مناسبی است اگر قبل از آن گرد و خاک موجود بر روی برنج برداشته شود. استفاده از سیلکا ژل که معمولا در بسته های دستگاه های الکترونیکی و لباسهای تازه خریده وجود دارد روش بسیار مناسبی است اما سیلیکا ژل سرعت پایینی در جذب رطوبت دارد به خاطر همینخیلی سریع باید از آن استفاده شود. یکی از سریع ترین روش های خشک کردن موبایل استفاده از جاروبرقی می باشد که بسیار کاربردی تر از سشوار است. با توجه به تجربه AdvancedTelecomاستفاده از یخچال یک راه عالی نجات گوشی خیس شده است، همیشه لازم نیست که برای از بین بردن رطوبت از هوای گرم استفاده شود. اما هیچ وقت از فریزر استفاده نکید زیرا صفحه نمایش اکثر موبایل ها Liquid crystal displayمی باشد که یخ زدن موجب بروز یک سری تغییرات در این صفحه نمایش ها می شود.