آموزش تعمیر تبلت با استفاده از Safe mode
1393/12/10

 آموزش تعمیر تبلت با استفاده از Safe mode

مطمئنا بارها برایتان اتفاق افتاده است که در هنگام اجرای یک برنامه و یا یک نرم افزار تبلیت خود به خود هنگ می‌کند و یا اینکه برنامه و یا نرم افزار خاصی اجرا نمی‌شود و یا حتی ممکن است با میزان مصرف باتری و زود تمام شدن شارژ ان مشکل داشته باشید، در این مقاله با آموزش تعمیر تبلت با استفاده از Safe mode نکات لازم برای بر طرف کردن چنین مشکلاتی به شما آموزش داده می‌شود. برای برطرف کردن مشکلات تبلت با رفتن به حالت Safe mode می توانید به راحتی مشکلات موجود را برطرف کرده و نرم افزارها یا بدافزارهای مخرب را حذف کنید، همچنین این امکان وجود دارد که یک سری اطلاعات درمورد اتفاقاتی که در روند اجرایی برنامه ها صورت می‌گیرد را نیز مشاهده کنید.
 
آموزش تعمیر تبلت

نحوه وارد شدن به Safe mode

 بهتر است که قبل از تعمیر تبلت بدانید که در تبلت‌ها و گوشی‌هایی که سیستم عامل آن ها اندروید 4.1 و یا بالاتر می‌باشد باید کلید پاور را چند ثانیه نگه دارید تا صفحه مربوط به Safe mode بوت شود و سایر تنظیمات و گزینه های مربوط به این قسمت نمایش داده شود، با نگه داشتن گزینه Power Off سوالی پرسیده می‌شود که با انتخاب گزینه OK وارد صفحه مربوطه می‌شوید، شاید برایتان جالب باشد که بدانید در ورژن های پایین‌تر سیستم عامل اندروید با انتخاب Power Off تبلت و یا موبایل خاموش می‌شد و در ران اندازی دوباره عد نشان دادن لوگوی شرکت سازنده تبلت یا موبایل با نگه داشتن دکمه های کم و زیاد در پایین صفحه گزینه Safe mode نمایش داده می‌شد.

برطرف کردن مشکلات در safe mode

برای تعمیر تبلت زمانی که شما وارد محیط Safe mode می‌شوید تمامی نرم افزارهایی که شرکت سازنده تبلت به طور پسش فرض در آن قرار داده بود را مشاهده خواهید کرد و خبری از برنامه ها و نرم افزارهایی نصبی شما نمی باشد. برای مدتی با تبلت و نرم افزارهای خود در این محیط کار کنید چنانچه خبری از بروز مشکلاتی از جمله هنگ کردن، مشکلات مربوط به باتری، کاهش عمر باتری، ریبوت شدن و ... نبود، نشان می‌دهد که عیب تبلت شما از همان برنامه‌هایی می‌باشد که نصب کرده‌اید، برای حل مشکل خود هنگامی که نرم افزار ها، برنامه ها و یا بازی ها در این حالت غیر فعال هستند، می‌بایست به صورت کامل حذف شوند تا مشکل به طور کامل برطرف گردد، برای این کار از settings گزینه ی apps را انتخاب کند و بعد نرم افزاری را که به آن مشکوک هستید را حذف کنید، این روش یکی از بخش‌های آموزش تعمیر تبلت می‌باشد.

برگرداندن تبلت به حالت اولیه

 چنانچه بعد از حذف اپلیکیشن‌های مشکوک باز هم مشکلاتی برای استفاده از سایر نرم افزارها وجود دارد بهتر است که از دومین روش آموزشی بخش آموزش تعمیر تبلت استفاده کنید یعنی تنظیمات تبلت را به حالت پیش فرض برگردانید و توجه داشته باشید که با انجام این کار تمامی اطلاعات حذف خواهند شد، پس بهتر است که قبل از انجام  برگرداندن تنظیمات به حالت اولیه از همه اطلاعات موجود در تبلت یک کپی داشته باشید. برای انجام این کار از منوی settings گزینه‌ی Backup & reset و بعد گزینه Factory data reset را انتخاب کنید.