آموزش عیب‌یابی سیستم ارسال فکس
1394/02/13

آموزش عیب‌یابی سیستم ارسال فکس

در سیستم ارسال فکس ممکن است مودم‌ها به طور موقت کار نکنند و با پیغام fatal error در زیر ستون Extended Status روبه‌رو شوید. برای رفع این مشکل اگر مودم از نوع خارجی باشد آن را جدا و مجددا متصل نمایید. روش دیگر این است که سرور فکس را ریست کنید. روش دیگر Disable/Enable مودم از Device Manager است؛ نام مودم در زیر ستون Device در Outboxمی‌باشد؛ در صورت موجود نبودن ستون Device از منوی view گزینه Add/Remove Columns را زده و از پنجره باز شده Device را به ستون سمت راست (Displayed Columns) انتقال دهید. 

اگر ارتباط مودم‌ها با خط تلفن قطع شود؛ پیغام No Dial Tone در کنسول فکس بخش Outbox در زیر ستون Extended Status قابل مشاهده است. برای حل این مشکل مودم مورد نظر را از زیر ستون Device پیدا کرده و و وصل بودن خط تلفن به درگاه لاین مودم را به‌طور فیزیکی بررسی نمایید.
اگر در سرور فکس در شبکه استفاده می‌کنید؛ در صورت بهم ریختن تنظیمات شبکه ممکن است ارتباط کلاینت با سرور قطع گردد. برای اطمینان از قطعی آن، از سیستم کلاینت وارد بخش Printers & Faxes شده و کنسول فکس مربوط به سرور را از لیست پرینترها باز کرده و نوار ابزار پایین صفحه را کنترل کنید. اگر عبارت Fax Server not Accessible را مشاهده کردید ارتباط کلاینت با سرور قطع و در غیر اینصورت عبارت Readyمشاهده خواهد شد. جهت رفع این مشکل به کارشناس شبکه خود اطلاع دهید.