تعمیر کیبورد با حروف به هم ریخته
1394/04/21

آموزش تعمیر کامپیوتر: تعمیر کیبورد با حروف به هم ریخته
تایپ کردن برای بسیاری از افراد، کار آسانی نیست، حالا تصور کنید که حروف کیبورد هم به هم ریخته باشد، آن وقت است که تایپ کردن تبدیل به کاری بسیار دشوار و حتی غیرممکن می شود!
این مقاله که در حوزه آموزش تعمیرات کامپیوتر می گنجد، مربوط به تعمیر کیبوردهایی است که حروف آنها به هم ریخته است.
آموزش تعمیرات کامپیوتر
مراحل کار
-    Control Panel را باز کنید و به دنبال آیکون Regional and Language Options بگردید. روی آن دابل کلیک نمایید. بالای پنجره سه گزینه Regional Options و Languages  و Advanced قابل مشاهده است. گزینه Regional Options را کلیک کنید. پایین صفحه گزینه هایی تحت عنوان Samples و Location می بینیم که باید نام کشور مربوطه را در بخش Location با کمک گزینه Costomize وارد نمایید. در بسیاری از موارد، همین تنظیمات باعث ایجاد مشکل در کیبورد شده اند.
-    با کلیک بر روی گزینه Costomize وارد پنجره جدیدی می شوید. روی گزینه Numbers کلیک نمایید و وارد Measurement System شوید و کشور موردنظر را وارد نمایید. وقتی که این بخش اصلاح شود، خودبخود مواردی مثل Currency، Time و Date هم تصحیح می شوند. پس از آن پنجره Costomize Regional Options را ببندید.
-    روی گزینه Languages کلیک کنید و سپس روی دکمه Details کلیک نمایید. زبان مربوط به منطقه خود را از منوی Default Input Language انتخاب کنید و نوع کیبورد خود را نیز از پنجره Installed Services انتخاب نمایید. در همان پنجره روی گزینه Apply کلیک کنید.
-    روی دکمه Apply در آخر صفحه Regional and Language Setting کلیک نمایید تا تغییرات اعمال شود. در پایان، سیستم را Restart نمایید و سپس کیبورد را با نرم افزارهایی مثل Word یا Notepad امتحان کنید. اگر باز هم مشکل برطرف نشد احتمالا مشکل، سخت افزاری است.
روش فوق مربوط به کامپیوترهای دارای سیستم عامل ویندوز است. بدیهی است که روش تعمیر و تنظیم کیبورد برای سایر سیستم عامل ها متفاوت است که به این روش ها در سایر مقالات آموزش تعمیر کامپیوتر خواهیم پرداخت.