تنظیم کیبورد در سیستم عامل های Mac
1394/04/21

آموزش تعمیر کامپیوتر: تنظیم کیبورد در سیستم عامل های Mac
آموزش تعمیر کامپیوتر
وقتی تنظیم کیبورد به هم می ریزد، کار با سیستم کامپیوتری واقعا سخت و کلافه کننده می شود. در این مقاله که از سلسله مقالات آموزش تعمیرات کامپیوتر است، به آموزش تنظیم کیبورد در کامپیوترهایی که با سیستم عامل Mac کار می کنند، پرداخته ایم. البته لازم به ذکر است که این مطلب به مجموعه مقالات آموزش تعمیرات کامپیوتر در حوزه نرم افزار مرتبط می باشد.
-    ابتدا بر روی منوی Apple کلیک کرده و System Preferences را انتخاب نموده و آن را باز کنید.
-    در ردیف بالای پنجره System Preferences در بخش Personal، روی گزینه Language & Text کلیک نمایید.
-    روی گزینه Language کلیک کنید و زبان مورد نظر خود را انتخاب نمایید.
-    بر روی دکمه Text کلیک نمایید. در قسمت راست پنجره دقت کنید که در منوی Spelling گزینهAutomatic by Language یا زبان مورد نظر خودتان انتخاب شود. در همین حین، تنظیمات مربوط به Word Break و Smart Quotes را نیز مطابق با خواسته خود تغییر دهید. در سمت چپ، اگر کنار گزینه های Use Symbol and Text Substitution تیک خورده، کل جدول را تا پایین چک کنید و مطمئن شوید که همه موارد تیک خورده در مورد حروف مختلف، درست تنظیم شده باشند.
-    روی دکمه Formats کلیک کنید و همه موارد را چک کنید. اندک احتمالی وجود دارد که موارد مندرج در این پنجره باعث ایجاد اشکال در تنظیمات کیبورد شوند، لذا بهتر است همه موارد را چک کنید و در صورت لزوم، تغییر دهید.
-    روی دکمه Input Sources کلیک کنید و مطمئن شوید که این مورد با نام کشور مورد نظرتان مطابقت دارد (البته معمولا این تنظیمات به صورت خودکار توسط خود سیستم انجام می گیرد) و همینطور چک کنید که Input Sources Options با منبع همه مستندات سیستم مطابقت داشته باشد.
-    سیستم خود را Restart کنید و سپس کلیدهای کیبورد را امتحان نمایید. اگر مشکل باز هم حل نشد،احتمالا سخت افزار مساله دارد و کیبورد باید تعویض شود.