مشکل اتصال گوشی موبایل به کامپیوتر
1394/04/21

آموزش تعمیر موبایل: رفع مشکل اتصال گوشی های موبایل به کامپیوتر (روش اول)
احتمالا بسیاری اوقات پیش آمده که زمانی که گوشی موبایل خود را به سیستم کامپیوتر وصل می نمایید، اتصال برقرار نمی شود. در این مقاله که از سلسله مطالب آموزش تعمیرات موبایل می باشد، به ارائه راهکاری برای رفع مشکل اتصال گوشی های Galaxy S3 به سیستم کامپیوتر می پردازیم. لازم به توضیح است که این روش یک راهکار عمومی بوده و برای اغلب گوشی های موبایل، قابل استفاده است.


-     گوشی را با کابل USB به سیستم وصل کنید و قفل صفحه گوشی را در همان حال باز کنید. معمولا در بسیاری از موارد، مشکل برطرف می شود و سیستم، گوشی را شناسایی می کند. در صورتی که این اتفاق نیفتاد، گام های بعدی را اجرا نمایید.
-    ساده ترین راه برای تعمیر موبایل در هنگامی که به سیستم متصل نمی شود، خارج کردن سیم کارت است. ابتدا گوشی را خاموش کنید و سپس باتری موبایل را درآورید و پس از آن سیم کارت را خارج کنید.
-    چند ثانیه صبر کنید (در حدود 30 ثانیه). این مدت زمان، فرصت Reset شدن کامل را به گوشی موبایل می دهد.
-    اجزای گوشی را دوباره سرهم کنید. سیم کارت را کاملا جا بزنید و سپس باتری را سرجایش بگذارید و قاب پشت گوشی را جا بیندازید و موبایل را دوباره روشن کنید.
-    مجددا به کمک کابل USB موبایل را به سیستم متصل کنید. قاعدتا در این حین پیغامی مبنی بر اتصال گوشی به سیستم خواهید دید که به شما اتصال از طریق MTP یا PTP را پیشنهاد می دهد که در صورتی که تمایل به انتقال فایل صوتی و تصویری دارید، باید گزینه MTP را انتخاب نمایید.

در مقاله بعدی آموزش تعمیرات موبایل، به ارائه روش دیگری برای رفع این مشکل خواهیم پرداخت.