مشکل اتصال موبایل به سیستم کامپیوتر-دو
1394/04/21

آموزش تعمیرات موبایل: رفع مشکل اتصال موبایل به سیستم کامپیوتر (روش دوم)
در مقاله " آموزش تعمیر موبایل: رفع مشکل اتصال گوشی های موبایل به کامپیوتر (روش اول)" به ارائه روشی برای حل مشکل عدم اتصال موبایل به PC پرداختیم که البته مقاله قبلی، تقریبا برای همه گوشی های موبایل، کاربرد داشت. در این مقاله، به ارائه راهکار دیگری که البته مختص گوشی های سامسونگ (مدل Samsung Galaxy S3) است می پردازیم. البته لازم به توضیح است که این روش آموزش تعمیر موبایل را می توان با تغییراتی برای سایر مدل های گوشی موبایل نیز تعمیم داد.


آموزش تعمیرات موبایل,آموزش تعمیر موبایل


-    زمانی که گوشی موبایل به سیستم کامپیوتر متصل نمی شود، ابتدا باید مطمئن شد که آیا آخرین درایورهای مختص گوشی موبایل روی سیستم نصب شده اند یا خیر. در صورتی که درایورها نصب نشده اند با رجوع به سایت مرجع گوشی (در اینجا سایت شرکت سامسونگ) می توان آخرین نسخه درایورها را متناسب با نسخه ویندوز سیستم دانلود و نصب نمود.
-    سپس گوشی موبایل را خاموش کنید. پس از آن باید دکمه های Power گوشی و دکمه کناری گوشی (Volum) به سمت پایین و دکمه جلوی گوشی (Home) را همزمان فشار دهید و نگه دارید تا گوشی دوباره روشن شود. زمانی که منویی بر روی صفحه موبایل ظاهر شد مراحل بعدی را ادامه دهید.
-    موبایل را با استفاده از کابل USB به سیستم وصل کنید. در این حالت، ویندوز به صورت اتوماتیک درایورهای نصب شده را اجرا خواهد کرد. کمی صبر کنید تا نصب درایورها انجام شود و سپس گوشی را از سیستم جدا کنید.
-    برای برگرداندن موبایل به حالت عادی و خارج کردن آن از دانلود مود، باید حتما در همان حالتی که گوشی روشن است، باتری را از پشت موبایل خارج کنید که خودبخود باعث خاموش شدن گوشی موبایل می شود.
-    پس از خاموش شدن موبایل، دوباره باتری را سرجایش بگذارید و قاب گوشی را جا بیندازید و موبایل را روشن کنید که در این حالت، قاعدتا باید سیستم عامل گوشی به صورت نرمال بالا بیاید.
-    موبایل را به سیستم دوباره وصل کنید. در این حالت کامپیوتر سریعا موبایل را شناسایی خواهد کرد و شما به راحتی می توانید فایل های خود را با انتخاب گزینه MTP به سیستم منتقل نمایید.