راهکارهایی برای رفع مشکلات عمومی پرینتر
1394/04/21

آموزش تعمیر پرینتر: راهکارهایی برای رفع مشکلات عمومی پرینتر
اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که اغلب اوقات با پرینت گرفتن مشکل دارند و همیشه باید با لکه های جوهر روی کاغذ و محفظه کاغذ پرینتر کلنجار بروید، این مقاله مناسب شماست! در این مقاله، راهکارهایی برای آموزش تعمیرات پرینتر و رفع مشکلات رایج کار با این ابزار ارائه می شود.
آموزش تعمیر پرینتر,آموزش تعمیرات پرینتر
گام های آموزش تعمیر پرینتر:
-    ابتدا باید سایز و جنس کاغذی را که داخل پرینتر قرار می دهید و تناسب آن را با نوع پرینتر خود چک کنید. همچنین توجه به این نکته که محفظه کاغذ پرینتر را بیش از حد پر نکنید، الزامی است. گاهی اوقات برخی پرینترها روی کاغذهای گلاسه یا کاغذهایی که وزن زیاد دارند پرینت نمی گیرند.
-    درایو مربوط به پرینتر را دوباره نصب کنید. مجددا CD پرینتر را داخل سیستم گذاشته و یک بار دیگر آن را اجرا و نصب کنید. همچنین با رجوع به سایت تولیدکننده پرینتر می توانید آخرین نسخه های به روز رسانی (Update) مربوط به پرینتر خود را دریافت نمایید.
-    اگر هنگام پرینت گرفتن مشاهده کردید که مطالب پرینت شده حالت تار و ناواضح دارند، احتمالا هد (Head) پرینتر باید تمیز شود. این کار را می توانید به این صورت انجام دهید که دستور پرینت صادر کنید و سپس روی گزینه Properties کلیک کنید. سپس گزینه Maintenance را انتخاب کنید و گزینه Print Head Cleaner را کلیک کنید تا جوهرهای خشک شده یا گردوغبار داخل پرینتر تمیز شوند.
-    در صورتی که متون و تصاویر پرینت گرفته شده کمرنگ هستند نشان دهنده به اتمام رسیدن جوهر یا تونر کارتریج پرینتر است. در این حالت معمولا خود سیستم کامپیوتر هم در مورد کاهش یا اتمام جوهر پرینتر هشدار می دهد که باید بسته به مدل پرینتر، کارتریج مخصوص آن خریداری و تعویض شود.
-    در نهایت اگر هیچ یک از راهکارهای فوق جواب نداد، در صورتی که هنوز گارانتی پرینتر به پایان نرسیده، می توان با شرکت تولیدکننده پرینتر برای تعمیر آن تماس گرفت!
-    آخرین راهکار، قطعا خرید یک پرینتر جدید است!