حذف ویروس کامپیوتر(سه)
1394/04/21

آموزش تعمیر کامپیوتر: چگونگی حذف ویروس از سیستم های کامپیوتری (قسمت سوم)
در دو مقاله قبلی با عناوین " آموزش تعمیر کامپیوتر: چگونگی حذف ویروس از سیستم های کامپیوتری (قسمت اول)" و "آموزش تعمیر کامپیوتر: چگونگی حذف ویروس از سیستم های کامپیوتری (قسمت دوم)" به معرفی گام های روش اسکن کردن سیستم های کامپیوتری برای مقابله با ویروس ها و راهکار حذف ویروس به روش دستی پرداختیم. این روش ها در سیستم عامل ویندوز کاربرد داشتند. در این مقاله از سلسله مقالات آموزش تعمیرات کامپیوتر، به ارائه روش حذف ویروس از سیستم Mac می پردازیم.


آموزش تعمیرات لپ تاپ,آموزش تعمیر لپ تاپ,آموزش تعمیرات laptop,آموزش تعمیر laptop


روش حذف ویروس های Mac
-    یک آنتی ویروس مخصوص سیستم Mac روی کامپیوتر خود نصب نمایید. همچنان که محبوبیت یک سیستم عامل و تعداد کاربران آن زیاد می شود، تعداد و تنوع ویروس های طراحی شده برای این سیستم عامل ها هم رو به افزایش است!
•    آنتی ویروس های محبوب برای Mac عبارتند از: Sophos، ClamXav، Intego VirusBarrier  و برخی از برندهای مشهور مانند Norton، McAfee و Kaspersky.
•    فقط یک آنتی ویروس روی سیستم خود نصب نمایید.
-    سیستم را برای شناسایی ویروس ها با کمک آنتی ویروس نصب شده، اسکن کنید. حتما حافظه های جانبی سیستم خود را هم اسکن نمایید. به محض شناسایی ویروس، سریع آن را پاک کنید. ویروس های سیستم Mac در حال حاضر بسیار ساده تر از ویروس های PC ها هستند.
-    پس از اسکن کردن، برنامه آنتی ویروس را حذف کنید و یک آنتی ویروس جدید نصب کنید. برای این کار می توانید از برنامه های رایگان استفاده نمایید. اسکن مجدد با یک آنتی ویروس جدید می تواند بدافزارهایی را که احتمالا توسط برنامه قبلی شکار نشده اند، شناسایی کند و از بین ببرد!
-    اگر با همه این روش ها باز هم سیستم آلوده است، نصب مجدد سیستم عامل بهترین کار است.
-    ویروس Flashback را حذف نمایید. این ویروس یکی از ترسناک ترین ویروس هایی است که سیستم های اپل را آلوده می کند. البته شرکت اپل، تدابیر امنیتی برای سیستم های خود تدارک دیده که منجر به حذف این ویروس می شود؛ اما اگر سیستم عامل خود را به روز نگه نداشته اید، احتمالا از این تدابیر بی بهره مانده اید!
•    برنامه هایی مانند F-Secure’s Flashback Removal می توانند این ویروس را حذف کنند. کافی است این برنامه ها را دانلود کنید.