روش حل مشکل خاموش شدن ویندوز
1394/04/21

آموزش تعمیر کامپیوتر: روش حل مشکل خاموش شدن ویندوز
Safe Mode یکی از حالت هایی است که در سیستم عامل ویندوز برای شناسایی و رفع مشکلات سیستم و بوت کردن دوباره آن به صورت نرمال، طراحی شده است. Safe Mode در ویندوز 95 (Win 95) معرفی شد و پس از آن در همه ورژن های سیستم عامل Windows موجود بوده است. در این مقاله از مجموعه مقالات آموزش تعمیرات کامپیوتر، به معرفی روش Safe Mode پرداخته ایم.
آموزش تعمیرات کامپیوتر,آموزش تعمیر کامپیوتر
روش چک کردن سیستم در حالت Safe Mode
-    تلاش کنید تا سیستم را در حالت Safe Mode خاموش و Restart  کنید.
-    همه برنامه ها را ببندید. روی منوی Start کلیک کنید و وارد Run شوید. عبارت Msconfig را تایپ نمایید. روی OK کلیک کنید. در System Configuration Utility روی گزینه BOOT.INI، /SAFEBOOT را چک کنید. زمانی که سیستم درخواست Restart داد، سیستم را مجدد Restart نمایید.
-    سیستم در حالت Safe Mode روشن خواهد شد.
-    تایید کنید که سیستم شما بوسیله Console Recovery آسیب ندیده است. Recovery Console یکی از ویژگی های ویندوز است که برای بازیابی سیستم، زمانی که درست کار نمی کند یا اصلاً کار نمی کند، طراحی شده است. وقتی با Recovery Console کار کنید می توانید دسترسی محدودی به فایل های سیستمی NTFS، FAT و FAT 32 داشته باشید.
-    Recovery Console را نصب کنید.  برای این کار، سی دی Windows XP را داخل سیستم بگذارید. روی Start و سپس روی Run کلیک کنید. در پنجره باز شده عبارت d:\i386\winnt32.exe /cmdcons را تایپ نمایید. یک پنجره Windows Setup Dialog Box باز می شود. گزینه Yes را کلیک نمایید. سیستم را Restart کنید. وقتی سیستم را روشن کنید، عبارت Microsoft Windows Recovery Console را داخل منوی Start مشاهده خواهید کرد.
روش های دیگری هم برای رفع این مشکل وجود دارد که ان شالله در مقالات بعدی آموزش تعمیر کامپیوتر به معرفی آنها خواهیم پرداخت.