چگونه سرعت لپ تاپ را بالا ببریم؟ (اول)
1394/04/21

آموزش تعمیر لپ تاپ: چگونه سرعت لپ تاپ را بالا ببریم؟ (قسمت اول)
معمولا پس از گذشت چند ماه از خرید و کار کردن با لپ تاپ، اغلب آنها کندتر کار می کنند. در این مقاله که از مجموعه مقالات آموزش تعمیرات لپ تاپ می باشد، کوشیده ایم تا راهکارهایی برای افزایش سرعت کارکرد لپ تاپ ارائه کنیم.


آموزش تعمیرات لپ تاپ,آموزش تعمیر لپ تاپ,آموزش تعمیرات laptop,آموزش تعمیر laptop
گام های آموزش تعمیر لپ تاپ (روش های نرم افزاری)
-    اگر برنامه های زیادی روی لپ تاپ خود نصب کرده اید، معمولا حجم زیاد برنامه ها روی سیستم باعث کند شدن عملکرد آن می شود. در سیستم های دارای سیستم عامل ویندوز یا ویستا باید وارد منوی Start شده و سپس در قسمت Search عنوان Add or Remove Programs را بزنید و وارد لیست برنامه های نصب شده روی سیستم شوید. اگر برنامه/ برنامه هایی روی سیستم خودتان نصب کرده اید که از آنها استفاده نمی کنید، آنها را حذف (Uninstall) کنید.
•    نکته مهم: هرگز نرم افزارهایی را که خودتان نصب نکرده اید، پاک نکنید. برخی از نرم افزارها، کارکردهای اصلی و پایه سیستم را برعهده دارند و در صورت حذف آنها امکان نصب دوباره آنها را ندارید. پس مراقب باشید.
-    یک نرم افزار خوب و مناسب registry cleaner روی سیستم نصب کنید تا اشکالات آن را برطرف کند.
•    نکته مهم: حتما registry cleaner هایی را نصب کنید که امکان گرفتن Backup را فراهم می کنند، چون برخی از این نرم افزارها موارد کلیدی را از سیستم پاک می کنند که باعث اخلال در کارکرد سیستم می شود.
-    Laptop خود را از لحاظ عدم وجود نرم افزارهای جاسوسی (Spyware) بررسی کنید. این نرم افزارها در پس زمینه سیستم کار می کنند و اطلاعات سیستم های کامپیوتری را بدون اجازه کاربر برای شرکت های مبدا خود می فرستند.
-    یک آنتی ویروس مناسب روی Laptop خود نصب کنید. وجود ویروس روی سیستم های کامپیوتری باعث کند شدن آنها می شود.
•    اگر قبلا آنتی ویروس روی لپ تاپ خود نصب کرده اید، دیگر لازم نیست آنتی ویروس دیگری نصب کنید. وجود دو آنتی ویروس روی یک سیستم باعث تداخل کاری آنها با هم شده و سیستم را کندتر می کنند!