چگونه سرعت لپتاپ را افزایش دهیم؟(دو)
1394/04/21

آموزش تعمیر لپ تاپ: چگونه سرعت لپ تاپ را افزایش دهیم؟ (قسمت دوم)
در مقاله قبلی با عنوان " آموزش تعمیر لپ تاپ: چگونه سرعت لپ تاپ را بالا ببریم؟ (قسمت اول)" به آموزش برخی روش های تعمیرات لپ تاپ برای افزایش سرعت عملکرد آن پرداختیم. این روش ها برای زمانی هستند که کاربر پس از مدتی کارکردن با لپ تاپ، حس می کند که سیستم کند شده و بازدهی آن کاهش یافته است. در این مقاله نیز که از سلسله مقالات آموزش تعمیرات لپ تاپ به شماv می آید، سایر راهکارها آموزش داده شده اند.آموزش تعمیرات لپ تاپ,آموزش تعمیر لپ تاپ,آموزش تعمیرات laptop,آموزش تعمیر laptop


گام های آموزش تعمیر لپ تاپ (روش های نرم افزاری)
-    فایل های سنگین و حجیم را از روی Desktop پاک کنید. شلوغ بودن دسکتاپ باعث کندی کار سیستم می شود.
-    نرم افزارهای مربوط به شکل و شمایل ظاهری ویندوز را غیرفعال کنید. اینها نرم افزارهایی هستند که برای جذابیت بصری و گرافیکی سیستم طراحی شده اند اما آن را کند می کنند. روی دسکتاپ خود راست کلیک کنید و در منوی باز شده گزینه Personalize را کلیک نمایید. چندین تم برای ویندوز ظاهر می شوند که بهترین حالت این است که روی گزینه Windows Classic کلیک نمایید.
-    اگر طالب عملکرد بهتر برای سیستم خود هستید، بدون این که نرم افزارهای خود را حدف نمایید بهتر است که ظرفیت حافظه سیستم لپ تاپ را افزایش دهید. Upgrdae کردن حافظه سیستم، شاید مقرون به صرفه ترین کار برای بهبود عملکرد Laptop باشد.
-    اگر نمی توانید هزینه Upgrade کردن RAM لپ تاپ را تقبل کنید این راهکار برای شما مقرون به صرفه است، به این ترتیب که هارد دیسک خود را قسمت بندی کنید. در این حالت تا 1 گیگابایت از ظرفیت هارددیسک استفاده می شود، اما به هر حال سرعت عملکرد لپ تاپ بالا می رود.
•    این کار مختص کاربران حرفه ای است و در صورتی که در زمینه بخش بندی هارددرایو تجربه و دانش کافی ندارید، احتمال آسیب رساندن به سیستم، بسیار زیاد است.
-    از همه هسته های لپ تاپ استفاده کنید. اگر می خواهید سرعت Laptop بالا برود به RUN بروید و msconfig را تایپ کنید. روی گزینه Boot کلیک نمایید و بعد گزینه Advanced Options را انتخاب کنید. روی مربع Number of Processors کلیک کنید و در مربع زیر آن روی بالاترین عدد کلیک نموده و بعد گزینه Apply را بزنید. پس از آن باید لپ تاپ را Restart کنید.
•    اگر لپ تاپ شما فقط یک هسته دارد از این مرحله کلا صرف نظر کنید.