آموزش تعمیرات لپتاپ چگونه است؟
1394/05/28

اگرهنگام تعمیرات لپ تاپ متوجه شدید که صدای لپ تاپ غیرطبیعی و بسیار غیر قابل فهم است علت این موضوع را می توان در موارد زیر جست جو کرد:
مشکلات نرم افزاری : اگر هردو صدای شنیده شده از بلندگو ها و هدفون غیر طبیعی باشد احتمالا نرم افزار مربوط به کارت صدا خراب شده است . برای رفع این مشکل باید نرم افزار کارت صدا را مجددا نصب کنید. اگر با نصب نرم افزار مشکل حل نشد بهتر است سیستم عامل قبلی را حذف نموده و آن را مجددا نصب کنید.

آموزش تعمیرات لپ تاپ,آموزش تعمیر لپ تاپ
کارت صدا معیوب است :اگر نصب مجدد نرم افزارها کمکی به حل مشکل نکرد احتمالا کارت صدا خراب شده است.از آنجایی که کارت صدا اغلب لپ تاپ ها آن برد است دومورد می توان اشاره کرد:
اگر لپ تاپ دارای شکاف آزاد mini PCIباشد می توانید یک کارت صدای مجزا بر روی این شکاف نصب کنید. از یک کارت صدای خارجی استفاده نمایید و یا از روش های دیگری که در آموزش تعمیرات لپ تاپ بیان شد استفاده نمایید. یکی از بلندگوهای لپ تاپ صدایی خش دار و همراه با صدای شکستگی از خود تولید می کنند مجددا نرم افزار کارت صدا را وصل نمایید و سیستم عامل ویندوز نیز این مشکل را برطرف نمی کند.علت این مشکل می تواند موارد زیر باشد: بلندگو لپ تاپ خراب شده است صدای لپ تاپ را با یک هدفون استریو تست کنید اگر یکی از دو گوشی دارای صدای طبیعی باشد برد صوتی سالم است و مشکل مربوط به یکی از بلندگوها است که باید یکی از آنها را تعمیر و تعویض کرد. یکی از بلندگوهای لپ تاپ کار نمی کند اما بلندگوی دیگر بخوبی کار می کند. علت بروز این مشکل: 1-تنظیمات صدای لپ تاپ تنظیم نیست بدین منظور به بخش تنظیمات رفته و در آنجا بررسی کنید که هر بلندگو وصل باشند و صدای یکی از بلندگوها قطع نباشد همچنین ممکن است کلید توازن صدا به سمت یکی از بلندگوها رفته و باعث قطعی صدای بلندگوی دیگری شود.
یکی از بلندگوها خراب است در حالی که لپ تاپ در حال پخش یک فایل صوتی است یک هدفون استریو به آن متصل کنید اگر صدا از هر دو گوشی هدفون دریافت شود مشخص می گردد که یکی از بلندگوهای لپ تاپ دارای ایراد است و باید تعویض شود.
*آیا تعمیر لپ تاپ به صرفه است یا خرید یک لپ تاپ جدید ؟البته این اواخر با افزایش قیمت ها در بازار لپ تاپ بازار کسب و کار تعمیرکاران لپ تاپ گرم شده است و این روز ها اکثر افرادی که لپ تاپشان خراب شده است به سراغ تعمیرکاران لپ تاپ می روند.
همچنین ممکن است افرادی که هنوز به این مشکل دچارنشده اند در پی یافتن پاسخ سوالاتی نظیر اینکه چه کنیم تا لپ تامنا دچار ایراد نشود چه قطعاتی در لپ تاپ عمر کمتری دارند و چه قطعاتی بیشتر دچار ایراد می شوند ،عمر مفید لپ تاپ چقدر است و مواجه هستند. پاسخ این سوالات به شما در کاهش هزینه ها و همچنین استفاده بهتر و بهینه از لپ تاپ کمک می کندوباعث می شود شما درگیر دردسرهای تعمیر و تامین قطعه نشوید.
درصورتی که لپ تاپ دچار ایراد شد بهترین کار این است که حتی اگر تبحری دراین حوزه دارید از بازکردن لپ تاپ خود داری کنید. به ویژه اگر لپ تاپ شما دارای گارنتی است. چرا که در صورتی که این کار را انجام دهید لپ تاپ از گارانتی خارج می شود. به هر حال اگر لپ تاپ دچار ایراد شد شما دوراه دارید. اول اینکه نسبت به تعمیرآن اقدام کنید و راه دوم هم خرید یک لپ تاپ جدید است. این شما هستید که باید باتوجه به موضوعاتی چون هزینه تعمیر لپ تاپ قیمت لپ تاپ و... و همچنین اهمیت اطلاعات درون لپ تاپ خراب یکی از راه ها را انتخاب کنید.
عمر مفید لپ تاپ و قطعات آن چقدر است؟
به طور کلی طول عمر یک لپ تاپ و قطعات آن تحت تاثیر عوامل مختلفی چون نحوه استفاده کاربراز لپ تاپ ،جنس قطعه ،شرایط محیطی مانند گرما و سرما و رطوبت هوا و عوامل دیگر ازاین دست متفاوت است. باتوجه به این موضوعات کارشناسان به طور میانگین عمر مفید یک لپ تاپ را بین دو تاسه سال و عمر مفید قطعات آن را نیز در همین حد تخمین زده اند.
قطعاتی که زودتر ار کار می افتن
 لپ تاپ باتری و آداپتور از قطعاتی هستند که عمر مفیدی کمتری نسبت به سایر قطعات لپ تاپ دارند و بیشترین مشکل خرابی لپ تاپ ها مربوط به این بخش است.
به غیر از قطعه صفحه نمایش و پس از آن هارد دستگاه است که به دلیل حساسیتی که نسبت به ضربه دارند عمر کمتری نسبت به سایر قطعات لپ تاپ دارد. البته عمر مفید صفحه نمایش ارتباط زیادی بانحوه کاربری دارد. یکی از فعالان بازار با اشاره به این نکته که آسیب باتری و آداپتور لپ تاپ مهم ترین مشکلی است که کاربران لپ تاپ با آن مواجه می شوند.