آموزش تعمیر laptop ونیازحرفه ای به آن
1394/05/28

ازابتدای عملیات بازکردن laptop تا تعمیر آن راه سختی وجود دارد و نیاز به مهارت، علم الکترونیک و کابران سخت افزار در این زمینه دارد. ابزار تعمیرات laptop و حتی طرز استفاده از آنها جزو مواردیست که کاربران معمولی به آن دسترسی ندارد پس هیچ وقت یک laptopرا خودتان بازنکرده و به تعمیر آن مشغول نشوید تا زمانی که بتوانید آموزش تعمیر lap top را به صورت حرفه ای آموزش ببینید.

تعمیرات laptop,آموزش تعمیر laptop


تعداد افرادی که به سراغ laptopمی روند هرروز رو به فزونی است زیرا استفاده از آن آسان بوده و قابلیت حمل و نقل راحت تری دارد. این دسته از کامپیوترها در مقایسه با باقی کامپیوتر ها یعنی کامپیوترهای رومیزی  قوی تر هستند و در عین حال این امکان را می دهد تا در بازه زمانی کمتری مشغول به فعالیت شوید. اما آن چه بسیاری laptop ها از خود یعنی کامپیوترهای رومیزی چند سال قبل  قوی ترهستند و در عین حال به شما امکان می دهند تا هر زمان که می خواهید ،مشغول به کار شوید. اما آنچه وجود دارد و کاربران به آن عادت کرده اند این است که به محض اشکال ،به سرعت کیس کامپیوتر را باز می کنند. امری که در مورد laptop ها غیرممکن است ،زیرا این دسته از سیستم ها به صورت یک جعبه کاملا بسته و بدون امکان تغییر در اختیارمشتری قرار می گیرند. در داخل جعبهlaptop مجموعه ای از مولفه ها به صورت متراکم در کنار یکدیگر قرار گرفته اند و به نظر می رسد که هیچ راهی برای نفوذ به داخل آن و بررسی قطعات دستگاه وجود ندارد. به همین دلیل عکس العمل بسیاری از مابه محض بروز مشکل ،تماس با مختصات امر است.ولی با آموزش تعمیر laptopمی توانیم بر بسیاری از این مشکلات فائق آییم.
آشنایی با تغییرات داخلی laptopها
 آموزش تعمیرات laptopبستگی به نوع آن فرق می کند.به لحاظ سیستمی بسیاری از تجهیزاتی که در laptopبه کارگرفته شده اند شبیه به تجهیزات کامپیوترهای رومیزی قدیمی هستند. اما از لحاظ کلی تفاوت های وجود دارد،laptop ها نسبت به نوع رومیزی کمتر قابل ارتقا یا قابل تعمیر هستند که علت اصلی آن نبود استاندارد و هماهنگی در کل کیس، مادر بورد، صفحه کلید ،نمایشگر و حتی باطری آن است.
مساله دیگر این است که laptopها فشرده و کامپرس هستند ،یعنی قطعاتی که در این سیستم ها وجود دارد بیشتر قابل ارتقا است.ارتقای laptopاز بسیاری جهات می تواند آسانتر از کامپیوتر رومیزی باشد.
حافظه، هارد دیسک مینی پی سی ها در laptop ها معمولا از طریق سیستم های باز و بسته شو قابل دسترسی هستند و ارتقا این قطعات بدون باز کردن کل سیستم امکان پذیر است. به همین جهت خیلی ازراه های  معمول از قبیل اضافه کردن حافظه ،تعویض هارد دیسک یا اضافه کردن دی وی دی درایو(در بعضی سیستم ها که سینی افزودن درایو دارند)در بازه زمانی کوتاهی قابل نصب است. قطعات دیگری از جمله اینترفیس شبکه ،پورت یو اس پی و ...هم می تواند از طریق کارت های پی سی آی انجام گیرد.
مشکل تعویض و تغییر و ارتقا سایر قطعات در laptopها این است که سخت افزار دراین بخش نسبت به سیستم های رومیزی کمتر وجود دارد.بعضی ازاستثناها هم وجود دارد که شامل کارت حافظه ،هارد و کارت های افزودنی موسوم به pc cardمی شوند.
گاهی اوقات این مشکل ناسازگاری ناشی از سیاست های فنی شرکت ها است. سازندگان laptopها صدها قطعه الکترونیکی را در یک جعبه کوچک جا می دهند وزمانی با جدا کردن و برداشتن یک قطعه قدیمی ،جای کافی برای افزودن یک قطعه جدید باز نمی شود. این وضعیت بطور خاص در مورد قطعاتی صدق پیدا می کند که باید از بیرون قابل دسترسی باشدمثل فلاپی درایو یا سی دی درایو. صفحه کلید و مانیتور،آسان ترین قسمت های قابل تعویض در laptop می باشند.