راهنمای نصب مودم TP-LINK
1396/05/02

 

پس از ورود در منوی بالا مانند تصویر بر روی Quick Start کلیک کرده و بر روی Run Wizard کلیک میکنیم.

در این صفحه مراحلی که باید طی شود فهرست شده اند که دکمه next را کلیک میکنیم.

در این گام منطقه زمانی باید مشخص شود که tehran را انتخاب کرده و دکمه next  را میزنیم.

نوع کانکت شدن خود را به اینترنت مشخص می کنید که در حالت PPPOE خود مودم عمل کانکت شدن را انجام دهدو بهترین حالت برای مودم های بی سیم پس از گزینه PPPOE/PPPOA را انتخاب و گزینه Next را میزنیم.

نام کاربری و پسوورد دریافتی از شرکت مورد نظر را در قسمت username و password به ترتیب وارد کنید و مقدار vpi=0 و vci=33  بگذارید و حالت connection type=PPPoE LLC باشد و NEXT  را بزنید.

شما در این حالت تنظیمات وایرلس مودم را انجام دهید اگر Access Point روی حالت activated باشد وایرلس مودم فعال بوده و شما میتوانید ارتباط بی سیم  با آن داشته باشید. در فیلد SSID نام وایرلس خود را تایپ کنید.

Authentication type را بر روی WPA2/PSK و Encription را روی TKIP/AES بگذارید. WPA2-PSK دارای امنیت بیشتری نسبت به موارد دیگر است.

در Preshared key پسوورد برای اتصال به وایرلس خود را مشخص می کنید که می بایست حداقل از نظر تعداد 8 کاراکتر باشد بهتر است در پسوورد وایرلس خود از ترکیب اعداد- حروف انگلیسی کوچک و بزرگ و کاراکتر های خاص مثل @،# استفاده کنید.

بعد از پر کردن فیلد ها گزینه next را بزنید.

در تصویر زیر مشاهده میکنید که مراحل تنظیمات به پایان رسیده و گزینه next  را زده تا تنظیمات اعمال شوند.

در انتها گزینه close را میزنیم.

 بعد از انجام مراحل میبایست چراغ internet مودم روشن شود در غیر این صورت این مراحل را نیز در تنظیمات چک میکنیم در منوی بالا روی interface setup و سپس روی زیر منوی internet کلیک میکنیم vitual circuit را بر روی PVC1 قرار داده و سپس در بخش connection setting  مانند تصویر گزینه connection را بر روی always on قرار میدهیم.

غیر فعال کردن wps

همانطور که در قسمت "چراغ های مودم " در مورد wps توضیح داده شد علاوه بر سهولت اتصال در این روش ، امکان هک شدن پسوورد مودم های دارای wps وجود دارد بنا بر این ما در اینجا مراحل غیر فعال کردن آن را در تنظیمات بیان میکنیم. از منو های بالا وارد interface set up می شویم  و روی زیر منوی wireless کلیک میکنیم.

در این صفحه شما تنظیمات وایرلس را میتوانید تغییر دهید مانند اسم وایرلس (SSID) و پسوورد آن (preshared key) 

برای فعال کردن wps در بخش multiple SSID s setting مانند تصویر گزینه no  را انتخاب کرده و در پایین صفحه روی گزینه save کلیک میکنیم.